HAKKIMIZDA

1975

Şirketimiz 1975 yılında Hasan KAMA ve ortakları tarafından kuruldu. Şirket hidrolik silindir, kanal kazıcı, ön yükleyici ve hidrolik yükleme boşaltma ekipmanları imalatları konusunda faaliyet gösterdi.

1982

1982 yılında firmamızda traktör üzerine monteli ön yükleyici ve kanal kazıcı üretimine devam edildi.

1989

1989 yılında İstanbul – Pendik – Kaynarca’ya taşınan firmamız araç üzerine monte edilen; katlanır bomlu vinç, hurda elleçleme vinçleri ve sabit hurda vincleri  üretimine başladı ve bu konuda uzmanlaştı.

2005

2005 yılında Gebze- Kocaeli de açılan yeni üretim tesisinde, lastik tekerlekli ve paletli ekskavatör üzerine endüstriyel bom, hareketli kabin ve yükleme boşaltma ataşmanları ekleyerek müşterilerimizin hizmetine sunuldu.

2007

İstanbul Kaynarcadaki Fabrikada Kamyon üstü vinç ve sabit vinç üretimi, Gebze’de ki Fabrika da lastik tekerlekli ve paletli ekskavatör üzerine endüstriyel bom, hareketli kabin ve yükleme boşaltma ataşmanları ekleyerek müşterilerimizin hizmetine sunulmaktaydı.

Firmamız; 15 ton – 90 ton arası çalışma ağırlığı ve 9 m – 20 m arası bom uzunluğu sahip sabit ve paletli hurda elleçleme vinçleri, 21 ton/metre kapasiteden – 45 ton/metre kapasiteye kadar araç üstü hurda elleçleme vinçleri ve 6 ton / metre kapasiteden 225 ton / metre kapasiteye kadar kamyon üzeri katlanır bomlu vinçler ürün çeşitliliği ile müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Firmamız araştırma-geliştirme çalışmalarını artırarak Türkiye’de bir ilk olan bina yıkım makinasını üreterek hizmete sunmuştur.

Üretim konularında kendini sürekli geliştiren firmamız yatırımlarını artırarak gelişmesine devam etti. İki üretim hattını tek bir fabrikada toplamak ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek  amacı ile 2007 yılında Kocaeli – Çayırova – Şekerpınar Bölgesi’nde 7.000 metrekaresi kapalı, toplamda 12.500 metrekare alan üzerine kurulu yeni fabrika yatırımı yapıldı.

2019

Günümüzde işletme maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı, siz değerli müşterilerimize Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Tübitak  tarafından da desteklenen elektrik motorlu Elleçleme Makinalarını sunduk. Sizlerden gelen olumlu tepkiler üzerine üretimine hız vererek  40 yıllık tecrübemizi  bilimsel mühendislik hesaplarıyla birleştirerek, yeni teknolojik ürünler kullanarak  ve 100’ü aşkın eğitimli personelimizle yeni nesil kaliteli ürünlerimizi ortaya çıkarmayı başardık.

Referanslarımız arasında; Milli Savunma Bakanlığı, Kıyı Emniyetleri Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri, Toprak Mahsulleri Ofisi, İzmir Tersanesi, Karayolları Genel Müdürlüğü, Karabük Demir Çelik San. A.Ş, Bursa Çimento, Akçansa Çimento, Bursa Entegre, Era Çevre, Chimirec Avrasya, Aslan Çimento, İlçe Emniyetleri ve Belediyeler de dahil olmak üzere birçok resmi ve özel kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır.

  • Firmamız yeni yönetim tekniklerinin uygulanması açısından doğal ortama sahiptir. Firmamız, tam zamanında üretim, toplam kalite yönetimi ve toplam üretken bakım felsefelerini benimsemiştir.
  • Iso 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmakta olan firmamızda tasarım, AR-GE, üretim ve servis bölümlerimizde kalitemizden taviz vermeden çalışmalarımız başarı ile sürdürülmektedir.
  • Firmamızın kalite tanımı, ürün ve serviste hizmetin müşterinin istediği düzeyde karşılanmasıdır.
Vizyonumuz
Misyonumuz
Değerlerimiz
Politikalarımız
Vizyonumuz

Vinç teknolojisi ve malzeme taşıma konusunda tam hizmet sağlayıcı ve kalite lideri olarak dünya markası olmak.

Misyonumuz

Çevreye duyarlı, rekabetçi ürün ve hizmetler üreterek müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, toplumun kalkınmasına katkı sağlamak.

Değerlerimiz

Paydaşlarımızla iletişimde ve problemlerin çözümünde empati kurmak

Müşteri ve diğer paydaşlarımızla uzun süreli ilişkiler geliştirmek

Tüm faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliğine öncelik vermek

Kanunlara ve yasal düzenlemelere titizlikle uymak

İş yaşamında şeffaf olmak

İş ahlakı ilkelerine uymak

İnsana ve emeğe değer vermek

Tüm paydaşlarımızın fikir ve önerilerine önem vermek

Verimli çalışmak

Politikalarımız

Kalite Politikası

Müşterilerin memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak için misyon ve vizyonumuz doğrultusunda benimsediğimiz kalite politikamız;

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ve beklentilerinin ötesine geçen ürün ve hizmetler sunmak,

Ürün ve hizmetlerimizi sürekli iyileştirmek ve geliştirmek,

Kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmek,

Çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmek,

Sürekli iyileştirme ve katılımcılığı arttırmak amacıyla paydaşlarımızın fikir ve önerilerini sunabilecekleri sistemler kurmak,

Tedarikçi, distribütör ve bayilerimiz ile kazan kazan ilkesi doğrultusunda iş birliğimizi geliştirmek,

Toplum için katma değer yaratmak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

KAMA VİNÇ olarak amacımız, iş sağlığı ve güvenliğine önem veren yönetim anlayışını benimsemek ve uygulamaktır. Bu doğrultuda uyguladığımız politikamız;

Faaliyet gösterdiğimiz her ülkede ilgili iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı ve diğer gerekliliklere uymak,

İş sağlığı ve güvenliği performansını sürekli iyileştirmek,

İş sağlığı ve güvenliğiyle ile ilgili riskleri azaltarak yaralanmaları ve sağlık bozulmalarını önleyecek şekilde ergonomik, sağlıklı ve güvenli iş ortamları sağlamak,

İş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırmak.

Çevre Politikası

KAMA VİNÇ olarak amacımız, çevreyi koruyan yönetim anlayışını benimsemek ve uygulamaktır. Bu doğrultuda uyguladığımız politikamız;

Çevreye yönelik yasal düzenlemelere ve diğer gerekliliklere uymak,

Çevre yönetimi performansını sürekli iyileştirmek,

Doğal kaynak kullanımında çevreye duyarlı olmak,

Tüm faaliyet alanlarında ürün ve hizmetlerimizden kaynaklanan atık miktarını azaltmak ve çevre kirliliğini önlemek,

Çevre kültürünü oluşturmak ve yaygınlaştırmak.

Bilgi Güvenliği Politikası

KAMA VİNÇ bilgi ve bilgi işleme olanaklarının gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik özelliklerini korumak, Yasa, yönetmelik, sözleşme şartlarına tam uyum sağlamak,

Bilgi teknolojileri hizmetlerinin sürdürebilirliğine yönelik riskleri yönetmek,

Bilgi güvenliği ihlal olaylarına hızlı müdahale edebilecek ve ihlalin etkinliğini azaltacak yetkinliğe sahip olmak,

Bilgi güvenliği risklerini en aza indirmek için çalışanların bilgi güvenliği farkındalığını arttırmak ve sorumluluklarının bilincine varmalarını sağlamak,

Dış kaynaklı hizmet sağlayıcılarının bilgi güvenliği sisteminin gerekliliklerini yerine getirmesini sağlamak,

Kurum itibarını bilgi güvenliği temelli olumsuz etkilerden korumak,
Üst yönetim, bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin sürekli olarak iyileştirilmesi için gerekli kaynakları ve işbirliğini sağlayacağını taahhüt eder.

Referanslarımız

Menü