ÜRETİM VE AR-GE

Üretim Teknolojisi 

KAMA VİNÇ’in üretim teknolojisi, sektördeki en son gelişmeler esas alınarak sürekli olarak yenilenmektedir. Tüm komponentler, tasarıma ve kalite gereksinimine uygun olarak üretilmektedir. Yapılan işlemlerde malzeme yapısının tasarım gereksinimlerine uygunluğu teyit edilmektedir. Farklı çalışma koşullarında, farklı ataşmanlarla ve farklı operatörler tarafından saha testlerine tabi tutulan ürünler tüm bu aşamalardan sonra nihai kullanıcıyla buluşmaktadır. AR-GE Merkezi içerisinde ayrıca TÜBİTAK destekli proje çalışmaları yapılmıştır.  

Endüstriyel Tasarım 

  • Ürünlerimizin tasarımı, konusunda uzman mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır. Tasarım aşamasında bilgisayar ortamında gerekli yük kontrolleri yapılmaktadır. Vinçlerimiz DIN 15018 normu H1B3 sınıfına göre tasarlanmakta ve test edilmektedir.
  • Ürünlerimizin çelik konstrüksiyonunda; uluslar arası kuruluşlarca akredite edilmiş laboratuarlarda gerekli testleri yapılmış olan yüksek mukavemetli çelik saclar kullanılmaktadır.
  • Vinçlerin ekseni etrafında dönüşü, çift sıra ve tek sıra rulmanlı çember dişli, pinyon dişlisi, planet redüktör ve hidrolik motor ile sağlanmaktadır. Çember dişlili modellerde vincin ekseni etrafında sonsuz açıda dönebilmesi standarttır.
  • Sistemde bulunan bütün bağlantı delikleri borwerk tezgâhında işlenerek eş merkezli olmaları sağlanmaktadır. Bağlantı milleri SAE 4140 ıslah çeliği malzemeden imal edilip 40-45 HRC sertleştirilmekte ve taşlanmaktadır.
  • Hidrolik sistemde kullanılan komponentler ISO 9001 belgeli firmalar tarafından imal edilmiştir.
  • Hidrolik silindirlerde kullanılan borular St 52,3 kalitesinde çelik çekme boru olup H8 kalitesinde hassas olarak honlanmaktadır. Hidrolik silindirlerde kullanılan piston kolları Ck45 malzemeden olup çapta 50 mikron sert krom ile kaplanmakta ve f7 toleransında taşlanmaktadır. Hidrolik silindirlerde kullanılan sızdırmazlık elemanları en son teknoloji ile imal edilmekte olup imalatçı firmanın ISO 9001 kalite belgesi bulunmaktadır.
  • Vinçlerin tüm metal aksamları tamamen temizlendikten sonra paslanmaya karşı dayanıklı astar ile astarlanmaktadır. Bu astar üzerine atmosfer şartlarına dayanıklı boya atılmaktadır 
Menü